KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17281022

nr 1728 1022

Ulf Lundell

(f. 1949), Sverige

Oljemålning, Stilleben med blommor i vas, monogramsignerad UL. Olja på duk. 69x86 cm, yttermått inklusive ram: 73x91 cm

Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.

Utrop:

8.000 kr

Såld:

5.400 kr

måndag 29 september 2025
kl 19:52:41

  • Klassiska
  • 29 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Ulf Lundell

Läs mer om Ulf Lundell