KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12533438
*
nr 1253 3438
Teddy Sempinski
(1927-1998), Sverige
Oljemålning, Olja på duk, Signerad och daterad Tadeusz Sempinski 1976, "Målnlandskap", 91x73
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i Västerås.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2019
kl 18:04:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/5 21:17:33
1
100 kr
6/5 17:59:33
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Teddy Sempinski
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i Västerås.
Läs mer om Teddy Sempinski
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teddy sempinski
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Teddy Sempinski
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i Västerås.
Läs mer om Teddy Sempinski
nr 1253 3438
Teddy Sempinski
(1927-1998), Sverige
Oljemålning, Olja på duk, Signerad och daterad Tadeusz Sempinski 1976, "Målnlandskap", 91x73
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i Västerås.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/5 21:17:33 | 1 | 100 kr |
| 6/5 17:59:33 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Teddy Sempinski
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i VästerÃ¥s.Läs mer om Teddy Sempinski
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teddy sempinski
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



