KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7995565
*
nr 799 5565
Sven Linderoth
(1859-1934), Sverige
Oljemålning, Sven Linderoth (1859-1934), 'Madame Lebrun, ' Sign. Paris 1894. Kopia efter Lebrun, duk 113 x 88
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2012
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/12 21:22:11
1
Vinnande bud
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Sven Linderoth
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
Läs mer om Sven Linderoth
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lebrun olja oljemålning oljemålningar sven linderoth
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
*
Sven Linderoth
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
Läs mer om Sven Linderoth
nr 799 5565
Sven Linderoth
(1859-1934), Sverige
Oljemålning, Sven Linderoth (1859-1934), 'Madame Lebrun, ' Sign. Paris 1894. Kopia efter Lebrun, duk 113 x 88
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
| Utrop: | 6.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/12 21:22:11 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Sven Linderoth
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.Läs mer om Sven Linderoth
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lebrun olja oljemålning oljemålningar sven linderoth
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05



