KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14896220

nr 1489 6220

Sven Lignell

(f. 1927), Sverige

Oljemålning, "Landskap från Brålanda". Signerad. Olja på pannå, 62x81 cm, yttermått inklusive ram: 70x90 cm

Sven Lignell, svensk bildkonstnär född 1927.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 12 september 2022
kl 19:39:33

Sven Lignell

Läs mer om Sven Lignell