KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15033058
nr 1503 3058
Sven Hellström
(f. 1906), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1942, "majdag Katarinavägen", duk;50x60 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Kondition: färgbortfall
Sven Hellström, svensk målare född i Stockholm 1906.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 november 2022
kl 20:03:10
150 kr
200 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)