KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15033058

nr 1503 3058

Sven Hellström

(f. 1906), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1942, "majdag Katarinavägen", duk;50x60 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm

Kondition: färgbortfall

Sven Hellström, svensk målare född i Stockholm 1906.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 november 2022
kl 20:03:10

Sven Hellström

Läs mer om Sven Hellström