KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17388299
nr 1738 8299
Sven Hellström
(f. 1906), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1948, Kanalbåt, England. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 64x72 cm
Sven Hellström, svensk målare född i Stockholm 1906.
Utrop:
500 kr
måndag 10 november 2025
kl 19:51:47