KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17388299

nr 1738 8299

Sven Hellström

(f. 1906), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1948, Kanalbåt, England. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 64x72 cm

Sven Hellström, svensk målare född i Stockholm 1906.

Utrop:

500 kr

måndag 10 november 2025
kl 19:51:47

Sven Hellström

Läs mer om Sven Hellström