KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17155168
nr 1715 5168
Sven Hellström
(f. 1906), Sverige
Oljemålning, ”Het sommardag Resarö”. Signerad, daterad 1971. Olja på pannå, 21x23, rym_29x32
Sven Hellström, svensk målare född i Stockholm 1906.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 augusti 2025
kl 20:13:29
2/8 08:13:06