KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15385463
nr 1538 5463
Svante Kede
(1877-1955), Sverige
Oljemålning, Fjällmotiv. Signerad. Olja på duk, 39x48 cm, yttermått inklusive ram: 50x59 cm
Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 maj 2023
kl 18:19:32
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)