KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15029031
*
nr 1502 9031
Sture Ekengren
(1918-1996), Sverige
Oljemålning, Gudjem Hamn, Bornholm. Signerad. Olja på duk, 66x86 cm
Sture Ekengren, svensk bildkonstnär född 1918, död 1996 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2022
kl 20:10:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 13:49:57
1
150 kr
13/11 18:54:11
2
600 kr
14/11 18:13:15
1
250 kr
14/11 18:13:15
2
300 kr (Budbetjänt)
14/11 18:28:24
1
350 kr
14/11 18:28:24
2
400 kr (Budbetjänt)
14/11 18:28:39
1
450 kr
14/11 18:28:39
2
500 kr (Budbetjänt)
14/11 18:38:04
1
600 kr
14/11 18:38:04
2
600 kr (Budbetjänt)
14/11 18:38:30
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sture Ekengren
Sture Ekengren, svensk bildkonstnär född 1918, död 1996 .
Läs mer om Sture Ekengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bornholm gudjem hamn olja olja på duk oljemålning oljemålningar sture ekengren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Sture Ekengren
Sture Ekengren, svensk bildkonstnär född 1918, död 1996 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sture Ekengren
nr 1502 9031
Sture Ekengren
(1918-1996), Sverige
Oljemålning, Gudjem Hamn, Bornholm. Signerad. Olja på duk, 66x86 cm
Sture Ekengren, svensk bildkonstnär född 1918, död 1996 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/11 13:49:57 | 1 | 150 kr |
| 13/11 18:54:11 | 2 | 600 kr |
| 14/11 18:13:15 | 1 | 250 kr |
| 14/11 18:13:15 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 14/11 18:28:24 | 1 | 350 kr |
| 14/11 18:28:24 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 14/11 18:28:39 | 1 | 450 kr |
| 14/11 18:28:39 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 14/11 18:38:04 | 1 | 600 kr |
| 14/11 18:38:04 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 14/11 18:38:30 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sture Ekengren
Sture Ekengren, svensk bildkonstnär född 1918, död 1996 .Läs mer om Sture Ekengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bornholm gudjem hamn olja olja på duk oljemålning oljemålningar sture ekengren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



