KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15652048
nr 1565 2048
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1973, "Mäster Mikaels gata, Stockholm". Olja på pannå, 60x74 cm, yttermått inklusive ram: 78x90 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 25 september 2023
kl 20:50:30
25/9 16:45:52
25 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon