![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12508445
*
nr 1250 8445
Per Collijn
(1878-1961), Sverige
Oljemålning, Fiskargatan, Stockholm, signerad. Olja på duk, 46x38
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2019
kl 20:48:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 13:00:58
1
350 kr
27/4 11:48:22
2
Vinnande bud
29/4 17:20:53
3
800 kr
29/4 17:20:53
2
(budbetjänt)
29/4 20:38:26
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Collijn
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Läs mer om Per Collijn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskargatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar per collijn stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Per Collijn
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Per Collijn
nr 1250 8445
Per Collijn
(1878-1961), Sverige
Oljemålning, Fiskargatan, Stockholm, signerad. Olja på duk, 46x38
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 13:00:58 | 1 | 350 kr |
27/4 11:48:22 | 2 | Vinnande bud |
29/4 17:20:53 | 3 | 800 kr |
29/4 17:20:53 | 2 | (budbetjänt) |
29/4 20:38:26 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Collijn
Per Collijn, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.Läs mer om Per Collijn
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskargatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar per collijn stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19