KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16427135
nr 1642 7135
Osvald Rasmussen
(1885-1972), Danmark
Oljemålning, Interiör. Signerad. Olja på duk, 50x40cm, yttermått inklusive ram. 63x53 cm
Kondition: krackelyrer, färgbortfall
Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 september 2024
kl 19:43:30
12/9 11:11:39
Osvald Rasmussen
Läs mer om Osvald Rasmussen