KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16491025
nr 1649 1025
Miloslav Holy
(1897-1974), Tjeckien
Oljemålning, Landskap med hus, Signerad, daterad -52. Olja på duk, 39x49 cm, yttermått inklusive ram: 51x61 cm
Miloslav Holy, tjeckisk bildkonstnär född 1897, död 1974.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 14 oktober 2024
kl 18:52:21
300 kr
350 kr
700 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)