KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17222150
nr 1722 2150
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad - 53, "röd frukt". Olja på pannå, 55x44 cm, yttermått inklusive ram: 71x61 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 september 2025
kl 19:02:21
8/9 17:52:03
Leopold Fare
Läs mer om Leopold Fare