KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17255370
nr 1725 5370
Knut Norman
(1896-1977), Sverige
Oljemålning, Signerad, motiv från Venedig. Olja på pannå, 333x40 cm, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 september 2025
kl 20:26:10
21/9 12:08:10