KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16144178
nr 1614 4178
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 68x49 cm, yttermått inklusive ram: 77x58 cm
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 22 april 2024
kl 18:33:46
22/4 18:28:46
22/4 18:29:11
Kjell Leander Engström
Läs mer om Kjell Leander Engström