KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13924041
*
nr 1392 4041
Karl-Johan Hallander
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, "Huvudled upphör". Signerad, daterad -70. Olja på duk, 66x55 cm, yttermått inklusive ram: 68x57 cm
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2021
kl 19:07:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 01:33:23
1
400 kr
20/4 01:33:53
1
400 kr
26/4 18:58:32
2
350 kr
26/4 18:58:32
1
400 kr (Budbetjänt)
26/4 19:02:56
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl-Johan Hallander
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.
Läs mer om Karl-Johan Hallander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl-johan hallander olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Karl-Johan Hallander
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Karl-Johan Hallander
nr 1392 4041
Karl-Johan Hallander
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, "Huvudled upphör". Signerad, daterad -70. Olja på duk, 66x55 cm, yttermått inklusive ram: 68x57 cm
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/4 01:33:23 | 1 | 400 kr |
| 20/4 01:33:53 | 1 | 400 kr |
| 26/4 18:58:32 | 2 | 350 kr |
| 26/4 18:58:32 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 26/4 19:02:56 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl-Johan Hallander
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.Läs mer om Karl-Johan Hallander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl-johan hallander olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



