KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482105

nr 1548 2105

Ingegerd Möller-Nygren

(f. 1928), Sverige

Oljemålning, Flickporträtt. Ej signerad. Olja på duk, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm

Ingegerd Möller-Nygren, svensk målare född 1928.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 19 juni 2023
kl 19:48:30

1/6 11:14:57 1      100 kr
19/6 19:42:27 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 19 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Ingegerd Möller-Nygren

Läs mer om Ingegerd Möller-Nygren