KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12701400
*
nr 1270 1400
Helge Frender
(1906-1976), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 41x34 cm
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2019
kl 19:55:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 07:41:22
1
400 kr
26/8 07:29:32
2
700 kr
26/8 17:34:20
1
700 kr
26/8 17:34:20
2
700 kr (Budbetjänt)
26/8 17:36:15
1
900 kr
26/8 19:49:00
3
900 kr
26/8 19:49:00
1
900 kr (Budbetjänt)
26/8 19:49:20
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helge frender modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Helge Frender
Läs om budbetjänten
nr 1270 1400
Helge Frender
(1906-1976), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 41x34 cm
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/8 07:41:22 | 1 | 400 kr |
| 26/8 07:29:32 | 2 | 700 kr |
| 26/8 17:34:20 | 1 | 700 kr |
| 26/8 17:34:20 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 26/8 17:36:15 | 1 | 900 kr |
| 26/8 19:49:00 | 3 | 900 kr |
| 26/8 19:49:00 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 26/8 19:49:20 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helge frender modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



