KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16969116

nr 1696 9116

Harry Booström

(1917-1996), Sverige

Oljemålning, "Motljus". Signerad. Olja på pannå, 19x32 cm, yttermått inklusive ram: 30x43 cm

Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.

Utrop:

600 kr

Såld:

800 kr

måndag 28 april 2025
kl 18:45:15

Harry Booström

Läs mer om Harry Booström