KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824557
*
nr 1382 4557
Hans Prins
(f. 1908), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1975. Olja på duk, 59x80cm, yttermått inklusive ram: 61x82cm
Hans Prins, svensk målare och tecknare född utanför Leksand 1908.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 mars 2021
kl 19:07:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 13:15:52
1
100 kr
27/2 20:54:07
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hans Prins
Hans Prins, svensk målare och tecknare född utanför Leksand 1908.
Läs mer om Hans Prins
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans prins olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Hans Prins
Hans Prins, svensk målare och tecknare född utanför Leksand 1908.
Läs mer om Hans Prins
nr 1382 4557
Hans Prins
(f. 1908), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1975. Olja på duk, 59x80cm, yttermått inklusive ram: 61x82cm
Hans Prins, svensk målare och tecknare född utanför Leksand 1908.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 mars 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/2 13:15:52 | 1 | 100 kr |
| 27/2 20:54:07 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hans Prins
Hans Prins, svensk mÃ¥lare och tecknare född utanför Leksand 1908.Läs mer om Hans Prins
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans prins olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



