KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545465
*
nr 1454 5465
Gustav Stenberg
(f. 1924), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Aftonstämning Paris". Olja på duk, 33x41cm, yttermått inklusive ram: 50x58cm
Gustav Stenberg, svensk bildkonstnär född 1924.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2022
kl 19:25:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 23:20:32
1
200 kr
11/3 11:52:22
2
150 kr
11/3 11:52:22
1
200 kr (Budbetjänt)
11/3 11:52:43
2
250 kr
14/3 07:55:50
3
300 kr
14/3 09:34:05
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav stenberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Gustav Stenberg
Gustav Stenberg, svensk bildkonstnär född 1924.
Läs om budbetjänten
nr 1454 5465
Gustav Stenberg
(f. 1924), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Aftonstämning Paris". Olja på duk, 33x41cm, yttermått inklusive ram: 50x58cm
Gustav Stenberg, svensk bildkonstnär född 1924.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/3 23:20:32 | 1 | 200 kr |
| 11/3 11:52:22 | 2 | 150 kr |
| 11/3 11:52:22 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 11/3 11:52:43 | 2 | 250 kr |
| 14/3 07:55:50 | 3 | 300 kr |
| 14/3 09:34:05 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav stenberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



