KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17277088

nr 1727 7088

Gustaf Börtner

(1905-1985), Sverige

Oljemålning, Signerad, Kornhamnstorg från Katarinahissen. Olja på duk, 100x29 cm, yttermått inklusive ram: 111x41 cm

Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.

Utrop:

800 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 29 september 2025
kl 20:51:13

Gustaf Börtner

Läs mer om Gustaf Börtner