KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17025045
nr 1702 5045
Gösta Hallencreutz
(1881-1952), Sverige
Oljemålning, Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 55x45 cm, yttermått inklusive ram: 72x64 cm
Gösta Hallencreutz, född i Malmö 1881, död i Stockholm 1952, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 19 maj 2025
kl 18:46:27
16/5 14:49:39
Gösta Hallencreutz
Läs mer om Gösta Hallencreutz