KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13668700
*
nr 1366 8700
Georgij Fetcó
(1923-2001), Sverige
Oljemålning, "Avsågad olivträd". Signerad, daterad 1958. Olja på duk, 45x70 cm
Georgij Fetcó, svensk målare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2020
kl 20:33:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 22:01:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Georgij Fetcó
Georgij Fetcó, svensk målare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.
Läs mer om Georgij Fetcó
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: georgij fetcó olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Georgij Fetcó
Georgij Fetcó, svensk målare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.
Läs mer om Georgij Fetcó
nr 1366 8700
Georgij Fetcó
(1923-2001), Sverige
Oljemålning, "Avsågad olivträd". Signerad, daterad 1958. Olja på duk, 45x70 cm
Georgij Fetcó, svensk målare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/12 22:01:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Georgij Fetcó
Georgij Fetcó, svensk mÃ¥lare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.Läs mer om Georgij Fetcó
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: georgij fetcó olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



