KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16338180
nr 1633 8180
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, "Sol över Klara. Signerad, daterad -63. Olja på duk, 80x100 cm, yttermått inklusive ram: 90x110 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 29 juli 2024
kl 20:59:18
26/7 19:37:05
29/7 20:46:22
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström