KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12109222
*
nr 1210 9222
Erik Lindholm
(1919-1985), Sverige
Oljemålning, Monogramsign EL, "Stilleben med ljusstake". Olja på duk, 45x55
Erik Lindholm, svensk målare född 1919 i Skellefteå, död 1985.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 oktober 2018
kl 19:12:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/10 13:39:54
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Lindholm
Erik Lindholm, svensk målare född 1919 i Skellefteå, död 1985.
Läs mer om Erik Lindholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik lindholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Erik Lindholm
Erik Lindholm, svensk målare född 1919 i Skellefteå, död 1985.
Läs mer om Erik Lindholm
nr 1210 9222
Erik Lindholm
(1919-1985), Sverige
Oljemålning, Monogramsign EL, "Stilleben med ljusstake". Olja på duk, 45x55
Erik Lindholm, svensk målare född 1919 i Skellefteå, död 1985.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 oktober 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/10 13:39:54 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Lindholm
Erik Lindholm, svensk mÃ¥lare född 1919 i SkellefteÃ¥, död 1985.Läs mer om Erik Lindholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik lindholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



