KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12642141
nr 1264 2141
David Parsén
(1896-1977), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad -35. Olja på duk, 56x70 cm
David Parsén, svensk målare född 1896, död 1977.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 juli 2019
kl 18:01:16
5/7 12:19:45