KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197017
nr 1619 7017
David Parsén
(1896-1977), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap. Signerad, daterad -37, oramad. Olja på duk, 56x76 cm
Kondition: slitage
David Parsén, svensk målare född 1896, död 1977.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 13 maj 2024
kl 19:05:45
100 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)