KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14534089

nr 1453 4089

Curt Viberg

(1908-1969), Sverige

Oljemålning, "Visby". Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 32x23, yttermått inklusive ram: 48x40 cm

Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 7 mars 2022
kl 19:51:31

5/3 03:46:49 1      Vinnande bud

Curt Viberg

Läs mer om Curt Viberg