KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307242
*
nr 1530 7242
Carl Ryd
(1883-1958), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1939-1941, "Metande pojkar, Småland" pannå, 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 49x66 cm
Carl Ryd, svensk målare född 1883, död 1958.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 20:39:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 20:25:02
1
1.500 kr
27/3 19:20:59
2
1.700 kr
27/3 20:12:15
1
1.700 kr
27/3 20:12:15
2
1.700 kr (Budbetjänt)
27/3 20:34:34
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl ryd olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
*
Carl Ryd
Carl Ryd, svensk målare född 1883, död 1958.
Läs om budbetjänten
nr 1530 7242
Carl Ryd
(1883-1958), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1939-1941, "Metande pojkar, Småland" pannå, 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 49x66 cm
Carl Ryd, svensk målare född 1883, död 1958.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/3 20:25:02 | 1 | 1.500 kr |
| 27/3 19:20:59 | 2 | 1.700 kr |
| 27/3 20:12:15 | 1 | 1.700 kr |
| 27/3 20:12:15 | 2 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
| 27/3 20:34:34 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl ryd olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53



