KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17154141

nr 1715 4141

Carl Luthander

(1879-1967), Sverige

Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 25x31 cm, yttermått inklusive ram: 41x48 cm

Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 4 augusti 2025
kl 18:12:30

Carl Luthander

Läs mer om Carl Luthander