KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17154141
nr 1715 4141
Carl Luthander
(1879-1967), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 25x31 cm, yttermått inklusive ram: 41x48 cm
Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 4 augusti 2025
kl 18:12:30
300 kr
350 kr
Carl Luthander
Läs mer om Carl Luthander