KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15033488
nr 1503 3488
Anders Altzar
(1886-1939), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 79x64 cm, yttermått inklusive ram: 91x77 cm
Anders Altzar, född 1886, död 1939, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 21 november 2022
kl 20:20:25
1.500 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)