KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15174328
nr 1517 4328
Ã…ke Corshammar
(1904-1974), Sverige
Oljemålning, Stilleben med rosor. Signerad, daterad 1957. Olja på pannå, 53x44 cm, yttermått inklusive ram: 70x61 cm
Åke Corshammar, född 1904, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 januari 2023
kl 18:58:04
18/1 21:54:02
Ã…ke Corshammar
Läs mer om Ã…ke Corshammar