KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17132212
nr 1713 2212
Agda Holst
(1886-1976), Sverige
Oljemålning, "Bukett". Signerad. Olja på pannå, 59x47 cm, yttermått inklusive ram: 79x67 cm
Agda Holst, svensk målare född i Kristianstad 1886, död 1976.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 14 juli 2025
kl 20:02:00
13/7 18:41:13