ÖVRIGT / Diverse / Musik 5806028
*
nr 580 6028
Musik
4 del , ”Boken om Ernst Rolf ”, 1933, ”JAZZ- PIANISTEN MODERN PIANOSKOLA”, Vilfred Kjær, 2 x musiknot Ernst Rolf
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2009
kl 18:23:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 18:18:21
1
Vinnande bud
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet.
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: musik vilfred kjær
-
3043 Dörrstopp
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Gjutjärn, ekollon, Firm..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52
-
3408 Fodral till tä..
Firma Svenskt Tenn, "The world is a book", 1993. L..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:00
-
9322 Lackskrin
Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:47
-
3221 Reservoarpenna
Mont Blanc. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16
-
3286 Samearbete
10 del ca, Kåsor Väskor
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:11
-
3287 Samekniv
med mera, 3 delar. Hornarbeten. Längd: 4,5-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:25
*
Musik
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
nr 580 6028
Musik
4 del , ”Boken om Ernst Rolf ”, 1933, ”JAZZ- PIANISTEN MODERN PIANOSKOLA”, Vilfred Kjær, 2 x musiknot Ernst Rolf
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/4 18:18:21 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet. Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: musik vilfred kjær
-
3043 Dörrstopp
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Gjutjärn, ekollon, Firm..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52 -
3408 Fodral till tä..
Firma Svenskt Tenn, "The world is a book", 1993. L..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:00 -
9322 Lackskrin
Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:47
-
3221 Reservoarpenna
Mont Blanc. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16 -
3286 Samearbete
10 del ca, Kåsor Väskor
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:11 -
3287 Samekniv
med mera, 3 delar. Hornarbeten. Längd: 4,5-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:25