ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11312169
*
nr 1131 2169
Spegel
förgylld träram, 29x25
Utrop:
500 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2017
kl 19:46:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 17:37:05
1
250 kr
20/9 23:04:07
2
200 kr
20/9 23:04:07
1
250 kr (Budbetjänt)
25/9 11:29:46
1
300 kr
25/9 16:15:13
3
1.200 kr
25/9 18:32:33
1
500 kr
25/9 18:32:33
3
600 kr (Budbetjänt)
25/9 18:33:01
1
800 kr
25/9 18:33:01
3
900 kr (Budbetjänt)
25/9 18:35:44
1
1.200 kr
25/9 18:35:44
3
1.200 kr (Budbetjänt)
25/9 18:36:11
1
1.500 kr
25/9 19:08:50
3
1.500 kr
25/9 19:08:50
1
1.500 kr (Budbetjänt)
25/9 19:10:12
3
1.600 kr
25/9 19:31:03
1
1.700 kr
25/9 19:41:22
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld träram spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1131 2169
Spegel
förgylld träram, 29x25
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/9 17:37:05 | 1 | 250 kr |
| 20/9 23:04:07 | 2 | 200 kr |
| 20/9 23:04:07 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 25/9 11:29:46 | 1 | 300 kr |
| 25/9 16:15:13 | 3 | 1.200 kr |
| 25/9 18:32:33 | 1 | 500 kr |
| 25/9 18:32:33 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 25/9 18:33:01 | 1 | 800 kr |
| 25/9 18:33:01 | 3 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 25/9 18:35:44 | 1 | 1.200 kr |
| 25/9 18:35:44 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 25/9 18:36:11 | 1 | 1.500 kr |
| 25/9 19:08:50 | 3 | 1.500 kr |
| 25/9 19:08:50 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 25/9 19:10:12 | 3 | 1.600 kr |
| 25/9 19:31:03 | 1 | 1.700 kr |
| 25/9 19:41:22 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld träram spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



