KONST / Litografier / Mappar 14378321
*
nr 1437 8321
Bengt Olson
(f. 1930), Sverige
Mappar, 2 st, Lösa blad 3 + 3 st. Signerad, numrerad 120-upplaga, daterad 1997, bladets mått: 42x30 cm
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2021
kl 19:21:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 16:54:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bengt Olson
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Läs mer om Bengt Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt olson litografier mappar numrerad 120-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Bengt Olson
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Läs mer om Bengt Olson
nr 1437 8321
Bengt Olson
(f. 1930), Sverige
Mappar, 2 st, Lösa blad 3 + 3 st. Signerad, numrerad 120-upplaga, daterad 1997, bladets mått: 42x30 cm
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/12 16:54:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bengt Olson
Bengt Olson, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.Läs mer om Bengt Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt olson litografier mappar numrerad 120-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



