KONST / Litografier / Mapp 8838303
nr 883 8303
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Mapp, Endre Nemes (1909-1985), 6 st. litografier, signerade och numrerade
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 24 mars 2014
kl 20:11:50
100 kr
250 kr
200 kr
300 kr
450 kr
400 kr
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes