KONST / Skulptur & konsthantverk / Ljuslykta 15528105
nr 1552 8105
Lisa Larson
(1931-2024), Sverige
Ljuslykta, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lusthuset. Signerad, daterad 94, Ex. Nr 108 b. Höjd: 20 cm
Lisa Larson, småländsk formgivare och keramiker född 1931, död 2024.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 17 juli 2023
kl 18:40:08
500 kr
700 kr
Lisa Larson
Läs mer om Lisa Larson