KONST / Litografier / Litografi 16417381
nr 1641 7381
Silvia Leitu
(1912-1969), Estland
Litografi, Fågel med ros, Eperevue dártist. Signerad. Bildmått: 32x14 cm, yttermått inklusive ram: 52x32 cm
Silvia Leitu, estnisk målare född 1912, död 1969.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 9 september 2024
kl 20:20:10
200 kr