KONST / Litografier / Färglitografi 11922023
*
nr 1192 2023
Gerda Ã…kesson
(1909-1992), Sverige
Färglitografi, Ballerina. Signerad, numrerad 188/260. Motivet: 55x43 cm
Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2018
kl 20:27:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/6 23:26:23
1
100 kr
20/6 14:54:20
2
150 kr
2/7 20:22:47
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: balettdansöser ballerina ballerinor balletdansös flicka färglitografi gerda åkesson grafik kvinna kvinnor litografi litografier litografiskt blad sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Gerda Ã…kesson
Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.
nr 1192 2023
Gerda Ã…kesson
(1909-1992), Sverige
Färglitografi, Ballerina. Signerad, numrerad 188/260. Motivet: 55x43 cm
Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/6 23:26:23 | 1 | 100 kr |
| 20/6 14:54:20 | 2 | 150 kr |
| 2/7 20:22:47 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: balettdansöser ballerina ballerinor balletdansös flicka färglitografi gerda åkesson grafik kvinna kvinnor litografi litografier litografiskt blad sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



