KONST / Litografier / Litografier 11402052
*
nr 1140 2052
Ture Lidström
(1917-1995), Sverige
Litografier, 2 st, Ture Lidström (1917-1995), kompositioner, signerade och numrerade
Kondition: gulnader, lösa blad
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2017
kl 19:41:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 14:16:59
1
100 kr
30/10 19:36:42
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ture Lidström
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Ture Lidström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kompositioner litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture lidström
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:46
-
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:42
-
7229 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29
-
7220 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kust. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:14
-
6070 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:17
*
Ture Lidström
Kondition: gulnader, lösa blad
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Ture Lidström
nr 1140 2052
Ture Lidström
(1917-1995), Sverige
Litografier, 2 st, Ture Lidström (1917-1995), kompositioner, signerade och numrerade
Kondition: gulnader, lösa blad
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 14:16:59 | 1 | 100 kr |
30/10 19:36:42 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ture Lidström
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör.Läs mer om Ture Lidström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kompositioner litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture lidström
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:46 -
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56 -
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:42
-
7229 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29 -
7220 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kust. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:14 -
6070 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:17