KONST / Litografier / Litografier 13862072
nr 1386 2072
Paul Colin
(1892-1985), Frankrike
Le Tumulte Noir, portfölj med färglitografier. Signerad, numrerad 481/500, Éditions Anthèse 2011, yttermått inklusive ram: 49x34 cm
Paul Colin, fransk affischkonstnär, teaterdekoratör och målare född 1892 i Nancy, Frankrike, död 1985.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.600 kr
måndag 22 mars 2021
kl 20:54:55
19/3 12:30:01
3.400 kr
20/3 21:52:44
22 mar
Paul Colin
Läs mer om Paul Colin