KONST / Litografier / Litografier 9602469
*
nr 960 2469
Laila Prytz
(f. 1907), Sverige
Litografier, 5 st, Laila Prytz (f. 1907), bladets mått: 20x15 6 26x31
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2015
kl 19:16:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 07:44:07
1
300 kr
7/5 19:50:02
2
350 kr
10/5 18:33:05
3
500 kr
11/5 19:08:36
4
500 kr
11/5 19:08:36
3
500 kr (Budbetjänt)
11/5 19:11:45
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: laila prytz litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Laila Prytz
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
Läs om budbetjänten
nr 960 2469
Laila Prytz
(f. 1907), Sverige
Litografier, 5 st, Laila Prytz (f. 1907), bladets mått: 20x15 6 26x31
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/5 07:44:07 | 1 | 300 kr |
| 7/5 19:50:02 | 2 | 350 kr |
| 10/5 18:33:05 | 3 | 500 kr |
| 11/5 19:08:36 | 4 | 500 kr |
| 11/5 19:08:36 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 11/5 19:11:45 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: laila prytz litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



