KONST / Litografier / Litografier 12699084
*
nr 1269 9084
Astri Bergman-Taube
(1898-1980), Sverige
Litografier, 4 st. Numrerade och signerade, bladets mått: 24x33 cm
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 augusti 2019
kl 20:46:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/8 15:40:55
1
500 kr
19/8 20:31:48
2
350 kr
19/8 20:31:48
1
400 kr (Budbetjänt)
19/8 20:32:57
2
450 kr
19/8 20:32:57
1
500 kr (Budbetjänt)
19/8 20:41:36
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Astri Bergman-Taube
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astri bergman-taube litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59
-
9025 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36
-
9233 Färglitografi
Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:08
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19
-
9354 Färglitografi
Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:56
*
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Astri Bergman-Taube
nr 1269 9084
Astri Bergman-Taube
(1898-1980), Sverige
Litografier, 4 st. Numrerade och signerade, bladets mått: 24x33 cm
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 augusti 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/8 15:40:55 | 1 | 500 kr |
| 19/8 20:31:48 | 2 | 350 kr |
| 19/8 20:31:48 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 19/8 20:32:57 | 2 | 450 kr |
| 19/8 20:32:57 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 19/8 20:41:36 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Astri Bergman-Taube
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astri bergman-taube litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59 -
9025 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36 -
9233 Färglitografi
Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:08
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13 -
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19 -
9354 Färglitografi
Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:56



