KONST / Litografier / Litografi 9579528
*
nr 957 9528
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Litografi, Waldemar Sjölander (1906-1988), Kvinnor, 53/60, 1946, motivet: 69x49
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2015
kl 20:48:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 15:21:32
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Waldemar Sjölander
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Läs mer om Waldemar Sjölander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt grafik kvinna kvinnor litografi litografier porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige waldemar sjölander
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49
*
Waldemar Sjölander
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Läs mer om Waldemar Sjölander
nr 957 9528
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Litografi, Waldemar Sjölander (1906-1988), Kvinnor, 53/60, 1946, motivet: 69x49
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/4 15:21:32 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Waldemar Sjölander
Waldemar Sjölander, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.Läs mer om Waldemar Sjölander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt grafik kvinna kvinnor litografi litografier porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige waldemar sjölander
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49