KONST / Litografier / Litografi 9758048
nr 975 8048
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Litografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Stockholmsmotiv, 218/310, signerad, 37x33
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
måndag 24 augusti 2015
kl 18:22:37
100 kr
300 kr
24 aug
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren