KONST / Litografier / Litografi 13093040
*
nr 1309 3040
Philip Pearlstein
(f. 1924), USA
"Nude on a Stool", 1971. Signerad, numrerad 35/150. Litografi i sepia, oramat löst blad. Bladets mått: 60 X 45 cm
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 19:51:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/2 10:47:37
1
300 kr
23/2 16:34:01
2
400 kr
24/2 13:04:20
1
450 kr
24/2 19:43:55
3
500 kr
24/2 19:45:07
1
600 kr
24/2 19:45:48
1
Vinnande bud
24/2 19:46:42
3
700 kr
24/2 19:46:42
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Philip Pearlstein
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Läs mer om Philip Pearlstein
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk grafik litografi litografi i sepia litografier oramat löst blad philip pearlstein usa
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49
*
Philip Pearlstein
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Philip Pearlstein
nr 1309 3040
Philip Pearlstein
(f. 1924), USA
"Nude on a Stool", 1971. Signerad, numrerad 35/150. Litografi i sepia, oramat löst blad. Bladets mått: 60 X 45 cm
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/2 10:47:37 | 1 | 300 kr |
23/2 16:34:01 | 2 | 400 kr |
24/2 13:04:20 | 1 | 450 kr |
24/2 19:43:55 | 3 | 500 kr |
24/2 19:45:07 | 1 | 600 kr |
24/2 19:45:48 | 1 | Vinnande bud |
24/2 19:46:42 | 3 | 700 kr |
24/2 19:46:42 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Philip Pearlstein
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.Läs mer om Philip Pearlstein
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk grafik litografi litografi i sepia litografier oramat löst blad philip pearlstein usa
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49