bakg

  KONST / Litografier / Litografi 12422092



*

nr 1242 2092


Ola Billgren

(1940-2001), Sverige


Litografi, Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, daterad -71, EA-upplaga. Motivet: 28x37


Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 mars 2019
kl 18:39:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/3 12:28:03 1      1.000 kr
17/3 20:13:49 2      1.200 kr
18/3 18:28:44 1      1.600 kr
18/3 18:30:04 3      1.700 kr
18/3 18:31:01 4      2.200 kr
18/3 18:32:23 3      2.000 kr
18/3 18:32:23 4      2.200 kr (Budbetjänt)
18/3 18:34:13 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 18 mar

Grafik

Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, S ...



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Ola Billgren

Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.

Läs mer om Ola Billgren
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga grafik litografi litografier ola billgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 3225 Färglitografi
    2 st, Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Sjö/lan..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:35
  • 2090 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:22
  • 2107 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:01
  • 8394 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Gröna Lund...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:16
  • 2039 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Gröna Lund...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:18
  • 2041 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Skärgård, H..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:21




Ladda ner broschyr